Bělehrad Srbsko

Eurosong Bělehrad 2008Belgrade Serbia Eurosong

Logo Eurosong 2008

Eurosong 2008 logo

Změny v pravidlech

Pro ročník Eurosong 2008 dochází ke změnám v pravidlech. Největší změnou projde druhé Semi-Finále. Semifinále se bude konat 20. a 22. května, zatímco finále pak 24. května 2008. Každá země bude vysílat to semifinále kterého se účastní. Vysílání druhého semifinále není povinné.
Pět zemí postoupí rovnou do finále: Španělské, Velká Británie, Německo, Francie a Srbsko jako pořádající země. Ostatní budou rozděleni do dvou semifinálových skupin podle losu který se bude konat v lednu.
Pořadí konečného vystupování se bude losovat v březnu.
Finále bude mít 25 účastníků. Nejlepších devět z každého semifinál postupuje do finále spolu s jednou nejlepé hodnocenou zemí podle poroty.

Apartmány, hostely a hotely v Bělehradě

ubytování v Bělehradě Pokud hledáte ubytování v Bělehradě jste na správném místě. Ubytování v hotelech, motelech a apartmánech po celém Bělehradě a Srbsku.
ubytování v Bělehraděletenky jízdenky do BělehraduLetenky a autobusy do Bělehradu

Hledát autobusové jízdenky do Bělehradu nebo letenky do Bělehradu, potřebujete zjistit zda potřebujete vízum či povolení?
jízdenky letenky do Bělehradu
Eurosong 2008 Bělehrad Srbsko
Eurosong 2008 Bělehrad

Tereza Kerndlová pojede do Bělehradu

Eurosong Kerndlová

Tereza Kerndlová vyhrála české národní finále Eurosong. Její píseň Have Some Fun sice nenabídla nic více než průměr, ale v Eurosongu rozhodují televizní diváci, nikoliv hudební kritici.
"Have Some Fun" je píseň o lásce a pohodě od Gorgona Pogody, který napsal úvodní melodii k seriálu Sex ve městě. Pro tuto píseň se Tereza rozhodla protože je to melodická a příjemná skladba, která může lidi zaujmout.

Podívejte se na videoklip Have Some Fun Terezy Kerndlové.V sobotu pěvecká bitva o Bělehrad

Eurosong Česko

Česká televize (ČT) se již podruhé připojí k hudební soutěži Eurovision Song Contest. Na sobotní večer (26.1.) si proto pro diváky přichystala přímý přenos národního finále, ve kterém se rozhodne, kdo z desítky nominovaných bude letos reprezentovat českou hudební scénu v mezinárodním souboji v srbském Bělehradě. V loňském roce sledovalo národní finále přes 800 tisíc diváků, v letošním roce ČT očekává zájem o něco vyšší.
Zatím není jasné, kdy v Bělehradu český vítěz národního kola vystoupí. Semifinále se budou konat 20. a 22. května a rozlosování států proběhne 28. ledna. ČT chce odvysílat určitě to semifinále, ve kterém se představí český interpret. Čeští diváci by neměli přijít ani o druhé semifinále, bez české účasti. ČT by jej měla odvysílat také, ovšem už ne v tak atraktivním vysílacím čase, a tedy nejspíš ze záznamu. Finále Eurovision Song Contest bude Česká televize vysílat v přímém přenosu 24. května.

Národní finále Česka

Eurosong Česko Gipsy.cz
Gipsy.cz

Benga Beating
SMS: SONG 1
Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová

Have Some Fun
SMS: SONG 2
Čechomor
Čechomor

Józef, mój kochany
SMS: SONG 3
Sámer Issa
Sámer Issa

Pick A Star
SMS: SONG 4
L.B.P.
L.B.P.

Don't Leave Me
SMS: SONG 5
Temperamento
Temperamento

Další den přijde
SMS: SONG 6
Le Monde
Le Monde

Another Chance
SMS: SONG 7
Toxique
Toxique

Two Sides
SMS: SONG 8
Iva Frühlingová
Iva Frühlingová

Partir et revenir
SMS: SONG 9
Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný

Holiday
SMS: SONG 10

Hlasování pro CZ Eurosong

Eurosong Česko

Již od 03.01. až do skončení národního kola Eurosongu ČR 26. ledna můžete hlasovat pro svého favorita. Hlasovat můžete pomocí SMS zpráv ve tvaru SONG mezera číslo písně, zprávy se odesílají na jednotné číslo pro všechny operátory 906 06 09. Z jednoho telefonního čísla můžete poslat maximálně deset hlasů. Cena SMS je 9 Kč.SONG 1 – Gipsy.cz / Benga Beating
SONG 2 – Tereza Kerndlová / Have Some Fun
SONG 3 – Čechomor / Józef, mój kochany
SONG 4 – Sámer Issa / Pick A Star
SONG 5 – L.B.P. / Don't Leave Me
SONG 6 – Temperamento / Další den přijde
SONG 7 – Le Monde / Another Chance
SONG 8 – Toxique / Two Sides
SONG 9 – Iva Frühlingová / Partir et revenir
SONG 10 – Daniel Nekonečný / Holiday

Bojovníci o český Eurosong

Eurosong Česko

České televizi se nedaří udržet v tajnosti desítku finalistů pro Národní kolo Eurosongu 10.01.2008, kde se bude vybírat reprezentant České republiky na soutěž Eurovize.
Kromě Čechomoru se skladbou "Józef, ty mój kochany" budou soutěžit zpěvačky Tereza Kerndlová, Iva Frühlingová a stejně jako letos i Markéta Poulíčková alias L.B.P. Své štěstí zkusí zase i kapela Gipsy.cz, která letos skončila na druhém místě a skupina Toxic, která předskakuje mj. na koncertech Monkey Business. Podle nejnovějších informací se soutěže zúčastní i Sámer Issa, který patřil k jednim z největších favoritů o postup na celoevropské klání soutěže Eurovision Song Contest. Mimo jiné se říká, že je jeden z mála českých interpretů, který má díky svému stylu hudby, choreografii ale i vzhledu velkou šanci na úspěch. Příští Eurosong budou moderovat Kateřina Kristelová a Aleš Háma.

Místo konání Eurosong 2008 - Bělehradská aréna

Bělehraská aréna - Beogradska arena

Eurosong 2008 se uskuteční v nové Bělehradské aréně - další informace zde

Eurovision song contest 2007 Helsinki

Marija Šerifovič Molitva Helsinki 2007

V Helsinkách roku 2007 vyhrálá sotěž Eurovision song contest zpěvačka Marija Šerifovič ze Srbska se svojí písničkou Molitva - video klip a další informace zde

Česká republika a Kabáti na Eurosongu 2007

Kabát Malá Dáma Eurosong 2007


Česká republika se poprvé účastnila prestižní evropské soutěže Eurosong s písní Malá dáma od skupiny Kabát
video klip a další informace zde
Historie a výherci Eurosongu

historie Eurosongu

Eurovision Song Contest je každoroční soutěží mezi aktivními členy EBU. Každá země deleguje jednu písničku kterou představitel země zazpívá živě a všechny účastnické země hlasují a volí výherce.
Při odstartování soutěže se sedmi zúčastněnými státy v roce 1956 se číslo postupem času vyšplhalo až na letošních rekordních 42.
Irsko je nejúspěšnější zemí této soutěže a jako jediná země dokázala zvítězit na Eurovizi celkem sedmkrát.
více informace zde